Witamy Was na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tu informacje o naszej szkole, miasteczku w którym żyjemy czyli Drohiczynie. Zapraszamy do rejestrowania się, będziecie mogli dzięki temu udzielać sie na naszym forum :)

Życzymy miłego surfowania...

Dzień promocji zdrowia 2017

Dnia 6 kwietnia 2017 roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczennice klasy II LO – Aleksandra Wiśniewska, Izabela Samojluk i Żaklina Słomska pod opieką pani Bogumiły Cieciuch przygotowały godzinę wychowawczą poświęconą dbaniu o zdrowie psychiczne i fizyczne. Biorąc pod uwagę, że obecny rok jest rokiem depresji cała społeczność szkolna mogła się zapoznać z prezentacją dotyczącą tej choroby.

Dzień Otwarty Szkoły 2017

WSZYSTKIE DROGI

PROWADZĄ DO LO IM. J. I. KRASZEWSKIEGO

W DROHICZYNIE

DYREKCJA, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE

LO IM. J.I. KRASZEWSKIEGO W DROHICZYNIE

ZAPRASZAJĄ

UCZNIÓW KLAS TRZECICH GIMNAZJUM

WRAZ Z OPIEKUNAMI

NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY,

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 25 KWIETNIA 2017 ROKU,

OD GODZ. 9.45 DO 11. 45

W PROGRAMIE:

1. SPOTKANIE Z DYREKCJĄ, NAUCZYCIELAMI I UCZNIAMI

2. MULTIMEDIALNA PREZENTACJA SZKOŁY

3. CZĘŚĆ ARTYSTYCZNO - ROZRYWKOWA

4. ZWIEDZANIE SZKOŁY ( „MINI” ZAJĘCIA W KLASOPRACOWNIACH)

5. SŁODKI POCZĘSTUNEK

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2017

2 marca 2017 roku grupa maturzystów z naszej szkoły udała się na tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę, aby powierzyć przygotowanie do matury i całe swoje życie. Hasłem pielgrzymki były słowa „Idźcie i głoście”. Pierwszym punktem tego spotkania była konferencja księdza Marka Batora, który wcześniej był duszpasterzem akademickim, a obecnie jest Dyrektorem Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Ksiądz podał przykłady, które w niezwykły sposób przemówiły do nas. Po konferencji miała miejsce Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. O 21 zgromadziliśmy się wraz z naszym Pasterzem Ks. Bp Tadeuszem Pikusem pod cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani. Po apelu trwaliśmy na czuwaniu do Eucharystii, która była głównym punktem naszego spotkania. Wielu z nas na Jasnej Górze odbyło spowiedź z całego życia. Zostaliśmy pokrzepieni słowem i modlitwą Biskupa i naszym kapłanów. Na Jasnej Górze zgromadziło się ponad tysiąc maturzystów naszej diecezji. Pomimo zmęczenia byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tym niesamowitym spotkaniu. Pozostanie ono na zawsze w naszej pamięci i w naszym sercu.
Uczestnicy pielgrzymki

STUDNIÓWKA 2017

Studniówka - bal, na który czeka każdy maturzysta. Niezwykłości spotkaniu społeczności szkolnej nadaje fakt, iż przygotowania do tego niepowtarzalnego wieczoru trwają już od grudnia. Próby poloneza, dekoracje sali, część oficjalna, wreszcie stroje - to wszystko pochłania bez reszty głównych zainteresowanych, czyli uczniów. Tak też było w związku ze studniówką w Liceum im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień – 21 stycznia 2017 r. , o godz. 18.00 wszyscy uczestnicy imprezy zgromadzili się w lokalu Kaskada.

Ciągle żyją w naszej pamięci

27 października 2016 roku nauczyciele i uczniowie LO im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie odwiedzili pobliski cmentarz, gdzie na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły, ludzi zasłużonych dla społeczności lokalnej, żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny, złożyli wiązanki i zapalili znicze.